У Карітасі Львова відбувались зустрічі групи самодопомоги матерів дітей із ментальними порушеннями

У травні в БФ «Карітас – Львів УГКЦ» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації стартував новий соціальний проект “Група самодопомоги матерів дітей із ментальними порушеннями”. За цей час відбулося три зустрічі, загалом у проекті бере участь близько 35 матерів дітей з ментальними порушеннями. Участь у групі самодопомоги не обмежена, Карітас Львова запрошує також інших матерів, які хочуть ділитись своїм досвідом з іншими у комфортному середовищі довіри і взаєморозуміння, допомагати один одному, відшуковувати внутрішні ресурси, отримувати психологічну індивідуальну та групову допомогу.

Перша зустріч з мамами особливих діток відбулась 10 травня у приміщенні «Центру соціальної допомоги» БФ «Карітас – Львів УГКЦ» (вул. І. Франка, 9) у невимушеній і дружній атмосфері. Керівник проектів Ольга Момот розповіла про новий соціальний проект Карітасу Львова. На зустрічі мами мали можливість познайомитись між собою, розповіли про себе, про своїх дітей, висловили очікування щодо майбутньої діяльності і співпраці. Ольга Момот висловила сподівання, що цей проект стане корисним для кожної учасниці: «Спільними зусиллями ми прагнемо допомогти матерям стати професійними помічниками у догляді за своїми особливими дітками, надати їм фахову психотерапевтичну підтримку, покращити їх психоемоційний стан, створити дієву групу взаємодопомоги».

20 травня відбувся захід «Родинне свято для особливих діток». Святкування теж відбувалось у приміщенні «Центру соціальної допомоги» БФ «Карітас-Львів УГКЦ». Із вітальним словом до присутніх звернулась директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк та побажала усім гарно провести час: «Ми повинні приділяти увагу цим прекрасним, сонячним діткам щодня! Сьогоднішнє свято є стартом важливого проекту, до якого будуть залучені сім’ї, де виховуються особливі діти з усієї області».

Впродовж свята діток розважали аніматори, з якими вони танцювали, малювали, ліпили з тіста. Організатори частували діток та матусь смаколиками.

31 травня для мам відбулась лекція з елементами тренінгу. Учасниці отримали відповідь на ряд питань: Що таке Емоції? Навіщо вони нам? Що з ними робити? І чи варто їх всіх переживати? Тему розкривали Ярина Олійник і Тетяна Семак.

Психотерапевтична зустріч на тему «Як віднайти свій ресурс?» відкрила учасникам групи нові можливості та нові відповіді на питання, які вони давно собі поставили. Психотерапевт Ольга Рибальченко – Шмалюк продемонструвала варіанти віднайдення внутрішнього ресурсу кожної учасниці опосередковано з використанням  метафоричних асоціативних карт.

Група самодопомоги відкрита для учасниць з усього Львівського регіону. Зустрічі відбувались також у п’ятницю 15 червня 2018року та в неділю 17 червня 2018 року за адресою: вул. І.Франка, 9, м. Львів.

Цей проект отримав фінансову підтримку за підсумками конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики, розроблених інститутами громадянського суспільства, що проводився департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *