Зустріч з активом парафії у с. Печенія

8 липня, у неділю, відбулась третя зустріч представників БФ “Карітас – Львів УГКЦ” з активом парафії Різдва Пресвятої Богородиці села Печенія.

Священик Василь Тузяк вкотре наголосив насамперед на виховній ролі Парафіяльного Карітасу.

Разом обговорили ситуацію, яка склалась у селі, можливість віднайти необхідні ресурси для діяльності Парфіяльного Карітасу і налагодити співпрацю з приватним, державним та громадським секторами.

Мешканці Печенії розповіли, що колись у селі був клуб, у якому збиралась молодь, маючи можливість відпочити і змістовно провести час. З часом клуб потрапив в аварійний стан, і його, замість того, щоб відремонтувати, просто розібрали. Сьогодні у селі функціонує лише фельдшерський пункт і магазин. Селищна рада у сусідньому селі Куровичах.

Молодь виїжджає на заробітки за кордон і до міста, а в селі більшість мешканців – пенсіонери. Тому є потреба в праці з самотніми людьми похилого віку, а таких у парафії семеро, та з особами з інвалідністю.

Для відродження села багато зусиль прикладає адміністратор храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Тарасій Голота та активні парафіяни. На парафії відбувся фестиваль “Велика коляда”, “День довіри в селі” – святкування з владикою для згуртування парафіян, пізнавальна екскурсія в монастир с. Унів, презентація “Ляршу” про дар розумово-неповносправних осіб.

Більше фото у фейсбуці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *