Робочий візит представників «Карітас-Львів УГКЦ» до Глинян

В рамках робочого візиту фасилітатори громад диякон Ярослав Левко та Ірина Косар разом з директором БФ «Карітас-Львів УГКЦ» о. Андрієм Сенейком відвідали місто Глиняни. Саме у Глинянах невдовзі планується відкриття будинку Парафіяльного Карітасу.

о. Андрій Лукачик, адміністратор храму Св. Миколая, провів екскурсію для представників Карітасу та розповів про стан виконаних робіт.

«Є будинок, загальною площею близько 800 м кв, проєкт розроблений на 2 поверхи. Зараз ми робимо лише перший поверх, оскільки ще не маємо всього фінансування. Тут передбачена їдальня, великий зал, катехитичні приміщення, громадський туалет. Ми стараємось зробити все якомога зручніше для відвідувачів, усі приміщення можна буде використовувати багатофункціонально: проводити годування, тренінги, конференції, заняття з дітьми тощо. На другому поверсі хочемо зробити хостел, щоб можна було поселити до 40 людей.

На цей час вже зроблені такі роботи: заміна газових труб, встановлення системи каналізації, опалення, водовідведення, майже повністю зроблена електрика. Вдячні вам за великий внесок в рамках грантового проєкту. Ми також стараємось залучати кошти від інших жертводавців, щоб покрити усі витрати. Відкриття Парафіяльного Карітасу у Глинянах дасть можливість допомагати ще більшій кількості людей».

Протягом тривалого часу отець Андрій допомагає внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток у їхньому місті. Роздає продуктові набори від «Карітас-Львів», з необхідними продуктами на певний період, допомагає з медикаментами та іншими необхідними речами. Також при храмі Св. Миколая діє Спільнота Жінок Мироносиць, яка займається активною волонтерською діяльністю. Сестри плетуть маскувальні сітки, крутять тушковане м’ясо і паштети, в’ялять м’ясо, печуть печиво та хліб для військових та місцевих ВПО.

Найбільшою проблемою для внутрішньо переміщених людей, є відсутність житла та роботи. Переселенці з Бахмуту та Сіверськодонецька, які зараз проживають у шелтері біля місцевої лікарні, розповідають, що не мають куди повертатись, адже їхнє житло зруйноване. Вони хочуть залишатись тут, у Глинянах.

У серпні «Карітас-Львів УГКЦ» розпочинає виїзди по парафіях Львівської Архиєпархії для ВПО та місцевих жителів. Також у планах зустрічі для батьків, дітей та волонтерів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.