Представники Карітас Львів відвідали Дім Паломника у Страдчі

Неподалік Львова у селищі Страдч на Страдецькій горі розташований Дім Паломника, який функціонує вже майже рік, з 17 жовтня 2021 року. Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр Львівської Архиєпархії УГКЦ. Сюди приїжджають люди у пошуках духовного зцілення.

Директор благодійного фонду Карітас Львів отець Андрій Сенейко разом з фасилітаторами громад, дияконом Ярославом Левко та Іриною Косар, відвідали реколекційний центр.

З початком війни Дім Паломника став прихистком та духовним оазисом для українців, які залишили власне житло втікаючи від російської агресії.

«Це місце є справді особливе, бо тут є прочанський центр, який розташований на Страдецькій Горі Блаженств. Зараз тут проживають внутрішньо переміщені особи та люди, які перебувають у складних життєвих обставинах», розповідає адміністратор центру о. Петро Проців.

«Наш будинок облаштований двома пандусами для людей з особливими потребами, також для них є спеціально відведена кімната. На першому поверсі є конференц-зал, у холі можна відпочити та випити кави. Поруч є дитяча кімната, де можна залишити своїх дітей, у певні дні є аніматори, які працюють з ними. Є психологічна порадня, де можна отримати фахову консультацію психолога. У підвальному приміщенні знаходиться трапезна, де можна повноцінно поїсти. Під час повітряної тривоги це місце слугує укриттям. Ми приносимо проєктор, дивимось фільми, щоб людям було цікавіше. Також мешканці нашого центру допомагають у приготуванні їжі на кухні, миють посуд. Вдячні Карітасу за кухонні каструлі та сковорідки, це дає змогу нагодувати більшу кількість людей».

Загалом реколекційний центр розрахований на 50 осіб. У кожній кімнаті є ліжко, душ, туалет та столик зі Святим Письмом. З вікна відкривається чудовий краєвид, а в дощову погоду можна побачити верхи карпатських хребтів.

«Добре, що у нашій пральні є вже три машинки, бо з однією черга була на чотири дні, а зараз вона значно менша. Дякуємо Карітасу Львів, які виділили кошти та допомогли вирішити цю проблему».

Отець Петро розповідає, що у селищі є доволі складна ситуація з водою. Помпова станція подає до будинку воду під слабким тиском, інколи бувають перебої з постачанням. Тому доводиться брати великі баки, їздити набирати воду, щоб мати певний запас. Також є потреба у генераторі, який міг би забезпечити безперебійну роботу котельні на випадок відключення електропостачання.

Не зважаючи на труднощі у Домі Паломника хочуть зробити реабілітаційно-психологічний центр. Облаштувати конференц-зал, щоб можна було проводити психологічні тренінги. зробити ще один кабінет для психолога та маленьку капличку для духовної віднови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.