Чи можуть українці поєднувати навчання та роботу в Німеччині

Чи можна поєднувати навчання і роботу в Німеччині українським здобувачам освіти?

Згідно із Законом про перебування іноземних громадян в Німеччині здобувач вищої освіти може працювати 120 днів (повний робочий день) або 240 днів (неповний робочий день) на рік.

Студент, який хоче працювати більше встановленого ліміту повинен отримати дозвіл від Відомства у справах іноземних громадян та Федеральної агенції з праці. Крім того, необхідно отримати податкову карту у податковій службі. Робота, насамперед, не повинна шкодити навчальному процесу, тому і робочий графік необхідно підлаштовувати під навчальний заклад.

Студентський підробіток в університетах та інших наукових установах можливий без обмеження робочого часу. До нього відноситься діяльність:

  • у ВНЗ та наукових установах на посаді наукового помічника (асистента);
  • у професійному контексті з навчанням в організаціях, які співпрацюють з університетом (наприклад, як куратор в гуртожитках студентських спілок, здійснювати діяльність у консультативній роботі університетських спільнот, AStA та Всесвітньої університетської служби / World University Service);
  • у позауніверситетських науково-дослідних установах або як аспірант на посаді наукового асистента.
Дозвіл в такому випадку не вимагається, але також потрібно повідомити Відомство у справах іноземних громадян.
ЯКЩО ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Звертайтеся до наших фахівців(чинь) та отримайте кваліфіковану консультацію. Маєте питання щодо легальних шляхів міграції до Німеччини? Пишіть нам.

Контакти:
Телефон: +38-067-346-22-90
Skype: migration.beratung.caritas-lviv
Електронна адреса: migration.beratung.caritaslviv@posteo.de


Всі консультації надаються БЕЗКОШТОВНО!
Важливо: Проєкт не є рекрутерським та не сприяє пошуку роботи за кордоном. Проєкт «Обізнаний та готовий до Німеччини» реалізовується за підтримки Дияконії Баден-Вюртемберга.