Четвертий навчальний модуль СОВА

І знову ми “Соціально-освітня волонтерська академія” разом: навчаємось, свідчимо і служимо!
В рамках проєкту “Активізація соціального служіння на парафіях” в Патріаршому домі пройшов четвертий навчальний модуль, який із 12 парафіяльних громад Львівської Архиєпархії зібрав 37 активних волонтерів.


Ключова тема чергового модуля “Волонтерське служіння та духовний супровід для осіб, які через війну опинилися в складних життєвих обставинах”. Активні волонтери у супроводі фахівців із досвідом робили оцінку потреб осіб СЖО та обговорювали алгоритми дій під час особливого виду служіння, а також вчились вчасно і фахово надавати допомогу, фіксуючи свою діяльність не нашкодивши бенефіціарам. Теоретичні знання поєднувались з інтерактивними методами праці в групах та цікавими практичними іграми. Все це та багато іншого завдяки чудовим спікерам практичним психологам Софії Музиці і Єлизаветі Бобровій, які є працівниками Львівського міського центру соціальних служб.

Особливим скарбом навчального модуля були презентації та ділення практичним досвідом багаторічного служіння одиноким особам похилого віку та людям з інвалідністю, яке учасникам академії представила Ірина Старовецька, яка є локальною координаторкою проєкту “Догляд Вдома” у Карітасі Львів. Одинокі люди літнього віку під час війни стали найбільш вразливою категорією, які потребують вчасного та фахового догляду.

У другій половині модуля учасники через відео презентацію познайомились з особливим служінням для безхатченків на прикладі відомої світу спільноти святого Егідія, яку представили координаторка спільноти у Львові Іванна Синицька та духівник спільноти о. Іван Курилець. Покликанням та девізом спільноти є не лише роздавання їжі безхатченкам, а й “молитва, бідні, мир”, які є ключовими словами діяльності спільноти і так актуальними в дні війни в Україні. Учасників зворушили слова засновника спільноти Андреа Рікарді, який сказав: “Ніхто із нас не є настільки бідним, щоб не допомагати біднішому”.

Висновок один, що особливе служіння особливим людям у потребі, про яких йшлося у навчальному модулі, значно розширило серця парафіяльних волонтерів, які стануть здатними змінювати цей світ на краще.

Проєкт реалізується за підтримки “Cnewa” та “Renovabis”.