Тренінг для працівників щодо поводження в умовах радіаційної небезпеки

Коли по сусідству з вами розміщена країна-терорист, завжди треба готуватися до будь-якого розвитку подій, адже «попереджений — значить озброєний». Знищенням Каховського водосховища та замінуванням ЗАЕС росіяни вкотре довели, що готові вчинити ще не один воєнний злочин, аби зупинити контрнаступ наших захисників.

Наш локальний менеджер з безпеки провів тренінг для працівників та розповів, що потрібно робити на випадок радіаційної загрози. Ось кілька порад та рекомендацій.

Одразу після оголошення небезпеки терміново потрібно:
  1. Сховатися у житловому будинку;
  2. Герметично закрити будь-які отвори: зачинити кватирки, рами, двері, перекрити крани;
  3. Зробити запас консервів та питної води у закритих ємностях;
  4. Провести екстрену йодну профілактику, аби щитовидка не поглинала забруднений йод.

У випадку евакуації треба:
  1. Уточнити час початку евакуації;
  2. Попередити сусідів, допомогти дітям, особам з інвалідністю та людям похилого віку (їх мають евакуювати в першу чергу;
  3. Підготувати тривожну валізку;
  4. Одягнути зовнішній захист: протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидку), гумові чоботи;
  5. З прибуттям на нове місце провести дезактивацію засобів захисту (одяг), обробити оголені ділянки шкіри водою чи спеціальним засобом, який видадуть по приїзду.
У разі реальної радіаційної загрози важливо слідувати інструкціям та вказівкам місцевих органів влади, експертів з питань радіаційної безпеки та служб безпеки, оскільки кожна ситуація може вимагати специфічної стратегії та заходів безпеки.