Підсумки 2023 року!

Закінчення року завжди є часом для підбиття підсумків, оцінки досягнень та подяки за спільну працю на благо інших. Цей рік був непростим та сповнений труднощів, але завдяки вашій підтримці та вірі ми зуміли їх здолати та допомагати тим, хто цього потребує.

Сьогодні поділимося тим, що нам вдалося зробити протягом цього року. Ми дякуємо за кожен ваш внесок, кожне ласкаве слово та кожну добру справу, яка надихає нас на труд та старання!

Дитячо-юнацький соціальний центр 

Наша діяльність триває з вересня 2022 року. За цей час ми познайомились з 152 сім’ями і 214 дітьми різного віку.  Ми подорожували не тільки Україною, а й Європою. Футбольна команда із наших дітей згуртовано брала участь у змаганнях та хоробро йшла вперед.

Ми навчилися долати різноманітні виклики, звикали до спільних правил та вчились враховувати один одного у планах на день.А ще — ділились улюбленими іграми і захопленнями, переписами страв та близьким серцю смаками, спільним часом та підтримкою.

Проєкт “Дружня майстерня”

Проєкт для людей з інвалідністю є одним із провідних у Карітас-Львів. Тут ми створюємо нашим друзям максимально приязне середовище для соціалізації і даємо можливість знайти собі товаришів.Ми функціонуємо із березня і тільки за неповний рік прийняли у нашій Майстерні 300 осіб, з якими активно займалися наші соціальні працівники, психолог, логопед та реабілітолог. Від початку діяльності наша команда регулярно залучала друзів до заходів соціальної інтеграції – відвідини театру, океанаріуму, танцювальних студій та кіносеансів.

Також ми впровадили для наших друзів заняття з іпотерапії, які особливо корисні для людей з інвалідністю, адже взаємодія з конями поліпшує рухові навички, координацію та силу м’язів. Відкриває нові можливості для рухової активності та розвитку фізичних здібностей. Загалом ми провели 49 творчих, 23 кулінарних майстер-класи, 25 тренінгів із самообслуговування та 119 занять практичної діяльності. Сумарно, фахівці (логопед, психолог, реабілітолог) надали нашим друзям 817 консультацій!

 

Проєкт “Домашня опіка”

Протягом року ми охопили 122 самотніх людей статечного віку та людей із інвалідністю. У рамках нашої діяльності ми повністю забезпечили своїх бенефіціарів миючими засобами та частково забезпечили засобами гігієни, які закупили за кошти проєкту. Зокрема, видали 360 наборів продуктів харчування.

Завдяки співпраці БФ «Старенькі» додатково надали продукти харчування ( 116 наборів) та засоби гігієни ( 83 одиниці) самотнім, малозабезпеченим людям літнього віку, які старші 65 років. Закупили й нові асистивні засоби, котрі випозичаються у тимчасове користування як підопічним, так решті потребуючих.

За сприяння компанії ЕЛЕКС ми також придбали солодощі та ліки, а завдяки китайським меценатам закупили віяла і ліки для підопічних. Також залучили 65 волонтерів – наша тісна співпраця забезпечила додаткове спілкування та покращила емоційний стан підопічних. Наш психолог провів 19  групових занять: 8 для волонтерів, 5 для працівників та 11 для бенефіціарів проєкту.

Соціально-консультативний

За неповний рік, а наш проєкт почав працювати з квітня цього року, ми обробили  1800 запитів про допомогу!

Наш юрист та психолог надали 360 бенефіціарам юридичну та психологічну  підтримку.  Невідкладну гуманітарну і консультаційну допомогу отримали 115 осіб, а 95 потребуючим, ми допомогли вирішити існуючі проблеми і надали мультифункціональну консультацію.

ЕЛІС: Екстрена допомога з відновлення життєдіяльності громад України, постраждалих унаслідок війни (гроші за роботу та мікро-ґранти)

Ми впровадили цей проєкт із працевалаштування внутршньо переміщених осіб та вразливого місцевого населення лише восени цього року, але вже отримали неабиякий результат! Тільки за 6 місяців діяльності програми ми влаштували на роботу 91 людину, 40 із яких – місцеві мешканці. Схожі проєкти потрібні для інтеграції постраждалих від війни українців на новому місці: допомагають знайти роботу і отримувати стабільний дохід, дають можливість стати частиною нового соціуму та робити свій внесок у розвиток громади.

Зокрема, ми опрацювали 134 заявки на отримання мікро-гранту для малого бізнесу та запросили на триденне навчання 63 людини. За цією програмою 33 вже функціонуючі бізнесмени і бізнеследі, та підприємці-початківці, отримають фінансову підтримку на розширення й впровадження своєї справи!

Проєкт «Продовження реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні»  розпочав свою діяльність 1 січня 2023 та став логічним продовженням аналогічного проекту, який стартував із початком повномасштабного російського вторгнення.

Впродовж 2023 року, ми підтримали різноманітною гуманітарною допомогою (малі та сімейні продуктові та гігієнічні набори, шкільне приладдя для дітей, одяг, солодкі подарунки до Дня святого Миколая і ін.) майже 1670 сімей (здебільшого — це були громадяни ВПО із найбільш вразливих категорій).

Також у межах нашої діяльності (функціонуванні гуманітарного хабу), ми відправляли благодійну допомогу у різні куточки України. Це Карітаси: Золочів, Радехів, Бережани, Херсон, Берислав, Борислав, Чернігів, Маріуполь, Запоріжжя, Полтава, Волинь, Харків, Підкамень, Коломия, Надвірна, Дрогобич, Сокаль, Бердичів, Донецьк у Дніпрі, Краматорськ, Житомир, Запоріжжя та багато інших. Нашу допомогу передали і громадським організаціям, які підтримують внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів у кризі: «Розвиток громади», «Цвітом калиновим», «Корпорація добрих справ», «Перетворення України», «Птаха» та інші.

Як завжди, наш проєкт співпрацював із БФ «Старенькі» та з проєктом «Сорочини» – пошили нові спортивні штани, які роздали людям. Ми передали допомогу спеціалізованому закладу інтернатного типу у місті Розділ на Львівщині, де проживає молодь із затримками ментального розвитку. БФ “Карітас-Львів” і надалі продовжуватиме підтримку населення, яке постраждало від повномасштабної агресії росії в Україну.