Як і куди подати заявку на компенсацію за зруйноване житло

Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки і повинні жити наші діти. Не просто жити, а бути щасливими і бути господарями цієї землі.
З 24 лютого 2022 року, повномасштабна агресія Росії проти України призвела до масових смертей і страждань. Зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження та сексуального насильства, масштабні руйнування житлових будинків та об’єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки.


Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її народу. Реєстр прагне набути глобального членства. На сьогоднішній день до Реєстру приєдналися 43 держави та Європейський Союз. Всього Реєстр налічує- 40 Учасників та 4 Асоційованих члена.
У травні минулого року Рада Європи створила міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. Мета Реєстру – збір заяв та доказів про шкоду та збитки завдані війною Росії проти України, зокрема, руйнування. Інформація з Реєстру збитків дасть можливість зафіксувати обсяги і наслідки російського вторгнення, а згодом запустити механізм виплати компенсації усім постраждалим. Робота над таким механізмом вже триває.


“Дія” стала одним з головних цифрових інструментів відбудови. Спершу був запущений сервіс “Повідомлення про пошкоджене майно”, потім спільно з Мінвідновлення – Реєстр про пошкоджене та зруйноване майно, а згодом – сервіс “єВідновлення”. Подання заяв через “Дію” до міжнародного Реєстру збитків – важливий крок для фіксації збитків та підтвердження усіх втрат, завданих Росією. “Дія” стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків, щоб в подальшому запустити компенсаційний механізм.

Реєстр збитків є ключовим та єдиним міжнародним інструментом для фіксації шкоди, завданої внаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну з 24 лютого 2022 року, та першим компонентом компенсаційного механізму, метою якого є забезпечення повних, справедливих та ефективних репарацій для постраждалих від війни.
Обсяг руйнувань та іншої шкоди, завданої війною – величезний. Тому фахівець на мобільних виїздах, проводить групові заходи для інформування та юридичної обізнаності населення в даному питанні.

Детальніше про сервіс для подачі заяв, доступ до нього; зібрання документів та алгоритм дій щодо подачі заяви на компенсацію за зруйноване житло звертайтесь до юриста Вертипорох Ольги, тел. 0671985920.