Про нас

Інформація про діяльність Благодійного фонду «Карітас – Львів УГКЦ»

Благодійний Фонд «Карітас – Львів УГКЦ» заснували у 1996 році Львівська Архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви та Міжнародний Благодійний фонд «Карітас України». Згідно із статутом допомога надається всім незалежно від віросповідання, національності, політичних переконань та раси.

З перших днів заснування фонд допомагає потребуючим Львова та області одягом, взуттям та продуктами. У 1996 році «Карітас – Львів УГКЦ» засновує благодійну їдальню на 100 осіб у приміщенні Швейного товариства «Силует». Згодом у 1998 році аналогічний проект на 100 осіб здійснюється спільно з Виробничим товариством сліпих УТОС.

«Фонд» оперативно реагує на потреби суспільства і кожен наступний проект започатковується для подолання конкретної актуальної соціальної проблеми.

1999 рік – з метою подолання дитячої безпритульності розпочинає діяти проект «Дошкільний заклад освіти кризовий центр «Діти вулиці».

1998-2008 рік – діє проект «Опіка вдома» (допомога хворим одиноким людям вдома).

2001 рік – для вирішення проблем адаптації молодих людей з розумовою неповносправністю у нашому суспільстві та захист їхніх прав розпочинає роботу проект «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для неповносправних осіб».

2003 рік – запроваджено проект «Юридична порадня» на підвищення юридичної обізнаності та захист прав найбільш вразливих категорій суспільства, допомога у вирішенню юридичних майнових проблем.

2004 рік – спільно з «Просвітою» започатковано проект «Соціальний Центр для потребуючих міста»,  покликаний допомагати одиноким старшим львів’янам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та проживають у незадовільних побутових умовах. Проект завершився у 2016 році.

2004 рік – стартував пілотний проект «Мобільна допомога дітям вулиці», який з часом продовжив свою роботу у «Дитячому соціальному центрі», що по вул. Костя Левицького, 109, а сьогодні має назву «Мобільна робота з молоддю в Україні». Користувачами цього проекту є підлітки з проблемних сімей.

Для здійснення вищепереліченої діяльності у різні часи БФ «Карітас – Львів УГКЦ» підтримували  Карітаси Австрії, Франції, Німеччини, Італії та Іспанії, товариство «Коло друзів Львів – Фрайбург», парафія св. Миколая з м. Рімині (Італія), акціонерне товариство «Ертль-Гляс» та парафія Св. Варвари з Відня (Австрія), організація «Активна допомога Україні» (Мюнхен), допомогова Асоціація «А.D.A.J.» (Франція), Карітас «Мюнхен- Фрайсінг», допомогова організація «Вільде ганзе» (Голландія) та колектив хору ім. Лисенка з Утрехту. Згодом, починаючи з 2004 року, почали отримувати часткову підтримку від місцевих організацій: Карпатського фонду східне партнерство, Фонду «Каунтерпарт», Фонду «Відродження», Фонду «Крона», ПАТ “Галичфарм”, Львівської міської ради.

«Карітас-Львів» також проводить та підтримує разові акції, як для збору коштів на підтримку діючих проектів, так і для вирішення конкретних локальних проблем, які беруться вирішувати ініціативні люди, звертаючись за підтримкою до фонду.

БФ «Карітас – Львів УГКЦ» реалізовував такі проєкти:

«Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами» – це соціальна майстерня, яку відвідують особи з інвалідністю, де вони мають змогу поспілкуватись, здобути нові життєво необхідні навики, виготовити різноманітні вироби ручної роботи (листівки, ялинкові прикраси, сувеніри, намисто, вишивки тощо).

Графік роботи: щоденно з понеділка до четверга з 10.00 год до 16.00 год.

Адреса: м. Львів, пл. Св. Юра, 5, тел. 261-03-72

«Кризовий центр «Діти вулиці», де перебувають діти віком від 3 до 6 років з сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. Виховання дітей спрямоване на фізичний та духовний розвиток, їм надається чотириразове харчування, медичний догляд. Дітей навчають танців, діє гурток ліпнини, живопису та аплікації. Центр підтримує родини задля збереження цілісності сім’ї.

Графік роботи: щоденно з понеділка до п’ятниці з 8.00 год до 20.00 год.

Адреса: м. Львів, вул. К. Левицького, 111, тел. (032) 276-76-37)

«Мобільна робота з молоддю в Україні» проект для допомоги дітям і молоді, сім’ї яких зазнали кризи. Для підлітків і дітей створюється середовище довіри, в якому їм комфортно шукати і розкривати внутрішні вольові ресурси, щоб вирішувати власні проблеми, виходити на новий особистісний рівень.

Графік роботи: щоденно з понеділка до п`ятниці з 14.00 год до 20.00 год

Адреса: м. Львів, вул. Костя Левицького, 111, тел. 0673701457

Проект «Підвищення рівня соціальної відповідальності та участі громади на місцевому рівні» спрямований на ініціювання та підтримку новостворених харитативних груп на парафіях у співпраці зі священиками-адміністраторами, перетворення парафіяльної громади на інструмент благодійництва для тих, хто його потребує.

Пункт видачі гуманітарної допомоги ─ надає потребуючим мешканцям Львова допомогу одягом, взуттям, побутовими речами, візками для інвалідів, тощо.

Графік роботи: понеділок, четвер – з 12.00 год до 14.00 год

Адреса: м. Львів, вул. Лобачевського, 22

Проект «Пересувна фотовиставка з ярмарком «Особливі історії особливої молоді» за фінансової підтримки Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.

Захід «Виставка-ярмарок» за фінансової підтримки управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Захід «Літній оздоровчий табір» (для молоді з інвалідністю) за фінансової підтримки управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Захід «Шкільний портфелик» (для дітей із сімей у СЖО) за фінансової підтримки управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Проект «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими можливостями» за фінансової підтримки управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Літній оздоровчий табір для дітей з малозабезпечених сімей та сімей, що перебувають у кризі «Омріяний відпочинок» за фінансової підтримки OBLASTNI CHARITA ZNOJMO.

Літній оздоровчий табір «Я + Ти = Подружня сім’я» за фінансової підтримки OBLASTNI CHARITA ZNOJMO.

Ми відкриті у своїй діяльності для співпраці з усіма організаціями, які мають за мету допомагати ближньому і не переслідують власної економічної чи іншої вигоди з цієї діяльності, тому запрошуємо всіх до співпраці.