9 років війни: 365 днів після повномасштабного вторгнення росії в Україну

365 днів темряви, болю, страху, сліз… Де темрява, там завжди приходить світло, біль з часом стає меншим, коли поруч люди, які готові вислухати та допомогти, страх зникає, адже українці – це нація незламних, сльози перемінюються на радість, коли чуєш про кожен подвиг ЗСУ та врятоване життя. Цей рік кардинально змінив кожного з нас.

З початку повномасштабного вторгнення Карітас Львів став надійною підтримкою для усіх, хто тікав від війни і боровся за своє життя та своїх близьких. 24 лютого 2022 року Львівщина, а особливо м. Львів опинились в епіцентрі кризи внутрішніх переселенців та біженців за кордон. Протягом року благодійний фонд організовував роботу щодо сприяння зменшенню цієї кризи.

Період весни можна вважати найскладнішим з точки зору планування роботи, було важко спрогнозувати кількість ВПО, через припинення роботи більшості вітчизняних виробників дуже важко було організувати закупівлі необхідних товарів, які використовувались для надання благодійної допомоги бенефіціарам. Однак, попри це, команді вдалось налагодити співпрацю із постачальниками та здійснювати закупівлі необхідної продукції. Суттєвої підтримки для нашої активності надали заходи із фандрейзингу. У перші місяці до нас надходило доволі багато гуманітарної та приватної благодійної допомоги у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу тощо.

У перших числах березня нам вдалось заручитись підтримкою від місцевого бізнесу, який надав свої площі для складування гуманітарної допомоги. Почалась діяльність гуманітарно-логістичного хабу, оскільки, значну частину отриманої продукції ми почали переправляти в інші Карітаси. Ми формували та роздавали одноденні продуктові набори.

У період квітня – червня більш активно формалізується консультаційна робота, а саме: робота Просторів дружніх до дитини, психолога, кейс-менеджера та кризового менеджера. Робота спеціаліста з адвокації почала проводитись ще з березня, як і психологічна підтримка потерпілих.

Близько 1010 бенефіціарів отримали фахову допомогу у Кризовому центрі.

Впродовж року надавалась гуманітарна, психологічна, юридична допомога, а також скерування до спеціалістів сторонніх організацій. Можливість супроводу кризових випадків дозволяла допомагати бенефіціарам у вирішенні їх нагальних проблем. Фахівці з адвокації, кейс-менеджменту та психологи постійно надавали свої консультації у Львові та за межами міста в інших місцях проживання ВПО.

Починаючи від квітня місяця Карітас Львів забезпечував гарячими обідами за свої кошти 30 бенефіціарів. Загальна кількість порцій, які отримали бенефіціари – 9 018 порцій. Від 24 лютого 2022 року за кошти фандрейзингу було забезпечено орієнтовно 64 031 порцій гарячого харчування.

З 24 лютого було видано 19 354 продуктових наборів для ВПО, 9221 гігієнічних наборів. Загалом було видано 28 575 наборів гуманітарної допомоги.

Впродовж року великі спальні набори та постіль отримали 1053 бенефіціарів. Також 898 бенефіціарів було забезпечено комплектами постільної білизни. Окрім цього, ми щодня роздавали велику кількість вживаного одягу та взуття у центрі видачі гуманітарної допомоги на вул. Головатого 7.

У листопаді-грудні ми роздали бенефіціарам (здебільшого у громадах за межами Львова) 10 палет нового одягу від наших литовських партнерів. Також роздали 490 пар нового осіннього та зимового взуття від німецьких партнерів.

З 24 лютого прийняли близько 30 фур, 15 відправили, зокрема для Карітасів у інших містах. Також прийняли близько 80 бусів, з них 30 відправили.

Влітку було проведено роботу по ознайомленню бенефіціарів (які проживали в шелтерах, хостелах, готелях, гуртожитках, школах) з програмою та умовами кеш гранту. За період з липня по вересень було видано кеш гранти на оплату житла для 21 бенефіціара.

Проводиться постійна робота із дітьми по прихистках ВПО у “Просторах дружніх до дитини”. Волонтери та соціальні працівники працювали на мобільних виїздах, вели розважальну програму відповідно до вікових категорій дітей (танці, рухливі ігри та квести), організовували різноманітні тематичні зустрічі. Вся діяльність спрямована на те, щоб відвернути дітей від пережитого досвіду війни. З 24 лютого у заходах взяло участь 262 дитини.

Команді Карітасу Львів вдалося організувати мобільні виїзди до громад, зокрема у смт. Страдч, смт. Поморяни, а  також у смт. Розворяни (внутрішньо переміщені особи із м. Глиняни та околиць). У деякі громади вдалось виїхати кілька раз, адже у цьому є потреба, бо відбувається зміна людей у залежності від ситуації на фронті. Щоразу після таких зустрічей ВПО мають можливість отримати продуктову та гігієнічну допомогу.

Окрім того, вдалось організовувати передачу гуманітарної допомоги для вищезазначених громад та багато інших, зокрема налагодили співпрацю із керівниками  громад, парохами та адміністраторами парафій із м.Львова (парафія Всіх Святих українського народу, парафія Положення Поясу Пресвятої Богородиці, парафія Воскресіння ГНІХ), м. Пустомити, смт Наварія, смт Оброшине.

Впродовж року було залучено та охоплено фасилітаційними заходами близько 4000 осіб.

Відбувалась співпраця із такими деканатами: Пустомитівський, Поморянський, Глинянський, Яворівський, Залізничний, Шевченківський. Було проведено зустрічі у кожному осередку в яких були підтримані проєкти, перевірено стан їхньої реалізації, а також організовано декілька разових зустрічей із ВПО у цих осередках, які мали в собі психологічну, духовну, юридичну, продуктову та гігієнічну допомогу.

За рік повномасштабної війни нам вдалося допомогти 30 538 бенефіціарам, і це лише частина діяльності благодійного фонду Карітас-Львів. Щиро дякуємо нашій відданій команді, Карітасу України за постійну підтримку, усім донаторам, партнерам та меценатам. Попереду ще багато роботи, ми й надалі будемо допомагати постраждалим від війни та людям у потребі.