“Історія успіху” про наполегливість: Марта та її нові друзі!

Справжній подвиг полягає не тільки в переможних рекордах, а й у тому, як ми здатні знаходити силу і натхнення там, де, здається, немає виходу. Історія Марти з «Дружньої майстерні» – це приклад неймовірної сили людського духу і здатності ефективно долати труднощі.

Із поширенням пандемії COVID-19 Марта, як і багато інших, змушена була замкнутися в межах свого дому. Тривала ізоляція, страх перед новими людьми, незнайомими місцями та гамором зводили до мінімуму її можливості досліджувати світ.  Але існують речі, що навчають нас перетворювати страхи на сили, обмеження – на можливості, а пусті простори – на невичерпне джерело творчості.

«Із початком підліткового періоду у нас трапився «відкат», тож вона дуже боїться голосних звуків», – пригадує пані Валентина, – «коли дзищить комар, Марта у сні зачинає балкон. Те, що вона тут [у «Дружній майстерні» – Д.М.] – це неабиякий поступ».

Коли Марта відчинила двері «Дружньої майстерні» і вступила в світ, який сповнений нових обличь та вражень, вона знайшла не лише місце для творчості. А й спільноту, де розмовляє з іншими, ділиться своїми ідеями, вчиться взаємодіяти та будувати стосунки.

Наша Марта обожнює користуватися парфумами, робити витинанки, малювати різнобарвні геометричні фігури та гори, заповнювати прописи та розфарбовувати розмальовки. Вона любить дивитися цікаві кінофільми, святкувати із нами та іншими друзями Дні народження, а її улюблена книга – «Країна мумі-тролів» Туве Янссон.

«Вона щаслива, бо розширилося коло спілкування», – зазначає Мартина мама. «Вдома Марта повторює те, чого навчилася у майстерні», – сміється. «Нещодавно зготувала піцу, бо колись вміла робити лише салат та варити каву – це величезний позитивний крок».

Також щосереди Марта та пані Валентина мають невеличку традицію –  повертаючись із майстерні, купують чипси, колу або фісташки.

«Я дуже люблю наші руханки, а ще я люблю танцювати і співати», – усміхається Марта. – «Знаєте, яка моя улюблена співачка? Джамала…мені подобається її пісня «1944»…а ще слухаю Оксану Сливку….і люблю Голос країни».

Кожен крок дівчинки у «Дружній майстерні» – не просто перемога над страхами, тут вона розуміє, як важливо бути собою, незважаючи на обставини, як відкриватися та знайомитися з іншими. Марта – це символ відваги, невпинної боротьби та прагнення до кращого. Вона стала символом того, що справжня сила та воля народжуються зсередини, але найважливіше – віра у себе.

Тому, коли ви зіштовхнетеся з труднощами, коли здасться, що дорога неможлива, подумайте про Марту – дівчинку, яка змогла подолати свої страхи і стати героєм власної історії. Її сила, воля і незламний дух – це нагадування для нас всіх, що ми можемо зробити неможливе, якщо тільки не сумніваємося у собі та йдемо вперед.